Helsingin Kesänäyttely 2018

Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus
Tuomarinkyläntie 1
00690 Helsinki

Lauantai 21.7.2018

FCI:n ryhmät 2, 6, 7, 8 ja 9
pennut ja junior handler-kilpailu

Sunnuntai 22.7.2018

FCI:n ryhmät 1, 3, 4, 5 ja 10
pennut ja junior handler-kilpailu

Arvostelu alkaa klo 10.00.

Hinnasto:
Sisäänpääsy 5€
Alle 15v. 0€
Luettelo 5€
Pysäköinti 5€

Turistikoirat ovat tervetulleita näyttelyalueelle kunhan rokotukset ovat voimassa. Tarkastamme kaikkien näyttelyalueelle saapuvien koirien rokotukset, joten myös turistikoirilla oltava mukana rokotustodistus

Tapahtuman pääsponsorina toimii:

Järjestäjinä: Espoon Koirakerho ry., Helsingin Palveluskoiraharrastajat ry., Helsingin Seudun Mäyräkoirakerho ry., Länsi-Uudenmaan Mäyräkoirat ry. ja Suomen Leonberginkoirat ry.

Ilmoittautuminen


Kaikkien rotujen koiranäyttely 21.-22.07.2018

Tee ilmoittautumisesi näyttelyyn joko postitse tai internetissä. Ilmoittaessasi koirasi näyttelyyn sitoudut noudattamaan Suomen Kennelliiton voimassa olevia näyttelysääntöjä sekä niitä täydentäviä ohjeita ja rokotusmääräyksiä. Ilmoittautuminen on aina sitova.

Ilmoittautuminen 31.5.2018 mennessä

Koira 35€
Pennut ja veteraanit 25 €
Yli 10 v. veteraanit ilmaiseksi


1.6.-21.6.2018 välisenä aikana

Koira 40€
Pennut ja veteraanit 30 €
Yli 10 v. veteraanit ilmaiseksi


Ilmoittautuminen 22.6.-28.6.2018 välisenä aikana
VAIN NETTI-ILMOITTAUTUMINEN

60 €/koira
(kaikki luokat)



Netissä:


Netti-ilmoittautuminen

HUOM! Älä maksa netti-ilmoittautumista ennakkoon (emme siis tarvitse maksun arkistointinumeroa), vaan se maksetaan verkkopankilla tai luottokortilla ilmoittautumisen yhteydessä.

Netti-ilmoittautumisesta tulee aina vahvistus sähköpostiisi. Ota yhteyttä info@showlink.fi jos et saa vahvistusta noin tunnin sisällä. Vain vahvistusviestin saaneet ilmoittautumiset voidaan ottaa näyttelyyn!



Postitse: (lataa lomake)

HUOM! Jos ilmoitat postitse, niin liitä ilmoittautumislomakkeen lisäksi kopio maksukuitista.


Helsinki KR 21.-22.7.2018
PL 50
02771 Espoo

Postitse tulevat Ilmoittautumiset maksetaan tilille:

IBAN: FI46 1491 3000 1096 43
BIC: SWIFT NDEAFIHH
Saaja: Helsingin Palveluskoiraharrastajat ry
Huom! Käytä viitettä 5555


Rokotusmääräykset Suomen Kennelliitto-Finska Kennelklubben ry:n määräysten mukaan.
Huom! 1.1.2001 jälkeen syntyneet typistetyt koirat eivät saa osallistua näyttelyyn. Näyttelyyn osallistuvan koiran tulee olla tunnistusmerkitty.

Antidoping –valvonta
Suomen Kennelliiton valtuuston hyväksymät antidoping –säännöt ovat astuneet voimaan 1.1.2007. Dopingvalvonta koskee kaikkia Suomen Kennelliiton myöntämiä näyttelyitä, kilpailuja ja kokeita. Ajankohtaisinta tietoa osoitteessa www.kennelliitto.fi / ANTIDOPING

Tuomarit


Lauantai 21.7.

FCI2, FCI6, FCI7, FCI8, FCI9


Ryhmä 2

aidi, alentejonkoira, anatoliankoira, appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira, bokseri, bordeauxindoggi, broholminkoira, bukovinankoira, bullmastiffi, cane corso, castro laboreironkoira, dogo argentino, entlebuchinpaimenkoira, espanjanmastiffi, estrelanvuoristokoirat, fila brasileiro, hollanninrottakoira, isosveitsinpaimenkoira, itävallanpinseri, kanariandoggi, karstinpaimenkoira, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, landseer, mallorcandoggi, mastiffi, napolinmastiffi, pinseri, pyreneittenmastiffi, sao miguelinfila, sarplaninac, shar pei, tanskandoggit, tiibetinmastiffi, tornjak, tosa, uruguayncimarron, venäjänmustaterrieri Gustaaf Van Den Bosch, Belgia
bernhardinkoirat, leonberginkoira, newfoundlandinkoira, pyreneittenkoira, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Ann-Christine Johansson, Ruotsi
hovawart, kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, rottweiler, snautserit, suursnautserit Charlotta Mellin, Ruotsi
apinapinseri, dobermanni Jetta Tschokkinen
englanninbulldoggi Gunilla Skallman, Ruotsi

Ryhmä 6

alppienajokoira, amerikankettukoira, anglo-francais de petite vénerie, ariegeois, baijerinvuoristovihikoira, basset artésien normand, basset hound, beagle, beagle harrier, billy, bluetick coonhound, bosanski ostrodlaki gonic barak, bretagnenbassetti, briquet griffon vendéen, chien d´artois, dreeveri, dunkerinajokoira, eestinajokoira, englanninkettukoira, englantilais-venäläinen ajokoira, francais blanc et noir, francais blanc et orange, francais tricolore, gascognenbassetti, gonczy polski, gotlanninajokoira, grand anglo-francais blanc et noir, grand anglo-francais blanc et orange, grand anglo-francais tricolore, grand basset griffon vendéen, grand gascon saintongeois, grand griffon vendéen, griffon bleu de gascogne, griffon fauve de bretagne, griffon nivernais, haldeninajokoira, hamiltoninajokoira, hannoverinvihikoira, harrieri, hygeninajokoira, iso gascognenajokoira, itävallanajokoira, istrianajokoirat, kopo, kreikanajokoira, italianajokoirat, montenegronajokoira, pesukarhukoira, petit basset griffon vendéen, petit bleu de gascogne, petit gascon saintongeois, pieniberninajokoira, pienijuranajokoira, pieniluzerninajokoira, pienischwyzinajokoira, plottinajokoira, poitevin, porcelaine, posavinanajokoira, puolanajokoira, sabueso espanol, saksanajokoira, saukkokoira, schillerinajokoira, serbianajokoira, slovakianajokoira, smoolanninajokoira, srpski gonic, steirische rauhhaarbracke, tiroler bracke, walkerinpesukarhukoira, venäjänajokoira, westfälische dachsbracke, vihikoira, berninajokoira, juranajokoira, luzerninajokoira, schwyzinajokoira Maret Kärdi, Viro
dalmatiankoira, rhodesiankoira Ann-Christine Johansson, Ruotsi
suomenajokoira Jetta Tschokkinen

Ryhmä 7

englanninsetteri, gordoninsetteri, punainen irlanninsetteri, punavalkoinen irlanninsetteri Ann-Christine Johansson, Ruotsi
auvergnenseisoja, bourbonnaisinseisoja, braque de l´ariege, braque saint-germain, bretoni, burgosinseisoja, hollanninpeltopyykoira, isomünsterinseisoja, italianseisoja, saksanseisojat, karkeakarvainen slovakianseisoja, unkarinvizslat, korthalsingriffoni, picardienspanieli, pienimünsterinseisoja, pointteri, pont-audemerinspanieli, portugalinseisoja, ranskanseisojat, ranskanspanieli, saint-usugenspanieli, sininenpicardienspanieli, spinone, stabijhoun, tsekinseisoja, vanhatanskankanakoira, weimarinseisojat, villakoirapointteri Maret Kärdi, Viro

Ryhmä 8

amerikanvesispanieli, barbet, chesapeakelahdennoutaja, clumberinspanieli, englanninspringerspanieli, fieldspanieli, friisinvesikoira, irlanninvesispanieli, kiharakarvainen noutaja, kooikerhondje, labradorinnoutaja, novascotiannoutaja, sussexinspanieli, walesinspringerspanieli, viiriäiskoira Kirsi Nieminen
amerikancockerspanieli, cockerspanieli, kultainennoutaja, sileäkarvainen noutaja Jetta Tschokkinen
espanjanvesikoira, lagotto romagnolo, portugalinvesikoira Gunilla Skallman, Ruotsi

Ryhmä 9

cavalier kingcharlesinspanieli, griffon belge, griffon bruxellois, japanese chin, kiinanpalatsikoira/pekingeesi, kingcharlesinspanieli, lhasa apso, löwchen, papillon, petit brabancon, phalène, shih tzu Ineke Zwaartman-Pinster, Hollanti
bolognese, coton de tuléar, havannankoira, kiinanharjakoira, kromfohrländer, maltankoira, prahanrottakoira, tiibetinspanieli, tiibetinterrieri Zidy Munsterhielm-Ehnberg
chihuahuat, venäjänbolonka, venäjäntoyt Gunilla Skallman, Ruotsi
bostoninterrieri Gustaaf Van Den Bosch, Belgia
bichon frisé Jetta Tschokkinen
mopsi, ranskanbulldoggi, villakoirat Maija Mäkinen


Junior Handler Helin Jaana

Ryhmäkilpailut

FCI2 Van Den Bosch Gustaaf, Belgia
FCI5 Zwaartman-Pinster Ineke, Hollanti
FCI6 Tschokkinen Jetta
FCI7 Kärdi Maret, Viro
FCI9 Zwaartman-Pinster Ineke
Paras veteraani Skallman Gunilla, Ruotsi
Paras kasvattajaryhmä Skallman Gunilla, Ruotsi

Sunnuntai 22.7.

FCI1, FCI3, FCI4, FCI5, FCI10


Ryhmä 1

ardennienkarjakoira, australiankelpie, bordercollie, bouvier, shetlanninlammaskoira Jetta Tschokkinen
belgianpaimenkoirat Gunilla Skallman, Ruotsi
australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, australianpaimenkoira, beaucenpaimenkoira / beauceron, bergamasco, brienpaimenkoira / briardi, ceskoslovensky vlcak, etelävenäjänkoira, hollanninpaimenkoirat, itäeuroopanpaimenkoira, karpaattienkoira, katalonianpaimenkoira, komondor, kroatianpaimenkoira, kuvasz, lancashirenkarjakoira, pyreneittenpaimenkoirat, mallorcanpaimenkoira, maremmano-abruzzese, mudi, owczarek podhalanski, partacollie, picardienpaimenkoira, pieni amerikanpaimenkoira, polski owczarek nizinny, pulit, pumi, romanianpaimenkoira, saarloos wolfhond, saksanpaimenkoirat, schapendoes, schipperke, serra de airesinpaimenkoira, slovakiancuvac, tsekinpaimenkoira, valkoinenpaimenkoira, vanhaenglanninlammaskoira Maret Kärdi, Viro
pitkäkarvainen collie, sileäkarvainen collie, welsh corgi cardigan, welsh corgi pembroke Ann-Christine Johansson, Ruotsi

Ryhmä 3

airedalenterrieri, andalusianrottakoira, australianterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, bullterrieri, dandiedinmontinterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, kerrynterrieri, kääpiöbullterrieri, silkkiterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, walesinterrieri, vehnäterrieri, yorkshirenterrieri Charlotta Mellin, Ruotsi
amerikankääpiökettuterrieri, cairnterrieri, ceskyterrieri, japaninterrieri, lakelandinterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, sealyhaminterrieri, tenterfieldinterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Kirsi Nieminen
amerikankarvatonterrieri, amerikanrottaterrieri, bedlingtoninterrieri, englanninkääpiöterrieri, kettuterrierit, saksanmetsästysterrieri Jetta Tschokkinen
jackrussellinterrieri, manchesterinterrieri, parsonrussellinterrieri Maija Mäkinen
amerikanstaffordshirenterrieri, staffordshirenbullterrieri Gunilla Skallman, Ruotsi

Ryhmä 4

mäyräkoirat Gustaaf Van Den Bosch, Belgia

Ryhmä 5

akita, amerikanakita, basenji, eurasier, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian Ineke Zwaartman-Pinster, Hollanti
alaskanmalamuutti, chow chow, etnankoira, faaraokoira, islanninlammaskoira, japaninpystykorva, länsigöötanmaanpystykorva, portugalinpodengot Gunilla Skallman, Ruotsi
american eskimo dog, buhund, dansk spids, grönlanninkoira, harmaa norjanhirvikoira, hokkaido, hälleforsinkoira, ibizanpodencot, itäsiperianlaika, jämtlanninpystykorva, kaanaankoira, kainkoira, kanarianpodenco, karjalankarhukoira, kishu, koreanjindonkoira, lapinporokoira, lunnikoira, länsisiperianlaika, meksikonkarvatonkoirat, musta norjanhirvikoira, perunkarvatonkoirat, pohjanpystykorva, ruotsinlapinkoira, samojedinkoira, shikoku, siperianhusky, suomenlapinkoira, suomenpystykorva, taiwaninkoira, thai ridgeback, thaimaanpystykorva, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika, volpino italiano Silja Jokinen
shiba Charlotta Mellin, Ruotsi

Ryhmä 10

azawakh, englanninvinttikoira, espanjanvinttikoira, puolanvinttikoira, sloughi, whippet Jetta Tschokkinen
irlanninsusikoira, italianvinttikoira, saluki, skotlanninhirvikoira, unkarinvinttikoira, venäjänvinttikoira Maija Mäkinen
afgaaninvinttikoira Gustaaf Van Den Bosch, Belgia


Junior Handler Nieminen Kirsi

Ryhmäkilpailut

FCI1 Johansson Ann-Christine, Ruotsi
FCI3 Mellin Charlotta, Ruotsi
FCI4 Van Den Bosch Gustaaf, Belgia
FCI8 Nieminen Kirsi
FCI10 Mäkinen Maija
Paras veteraani Johansson Ann-Christine, Ruotsi
Paras kasvattajaryhmä Tschokkinen Jetta
Best in Show Kärdi Maret, Viro

Saturday 21.7.

FCI2, FCI6, FCI7, FCI8, FCI9


Group 2

Aidi, Alentejo Mastiff, Anatolian Shepherd Dog, Appenzell Cattle Dog, Bernese Mountain Dog, Boxer, Dogue de Bordeaux, Broholmer, Ciobanesc Romanesc de Bucovina, Bullmastiff, Italian Cane Corso, Cao de Castro Laboreiro, Dogo Argentino, Entlebuch Cattle Dog, Spanish Mastiff, Estrela Mountain Dogs, Fila Brasileiro, Hollandse Smoushond, Great Swiss Cattle Dog, Austrian Pinscher, Dogo Canario, Karst Shepherd Dog, Caucasian Ovtcharka, Central Asian Ovtcharka, Landseer, Majorca Mastiff, Mastiff, Napolitan Mastiff, German Pinscher, Pyrenean Mastiff, Cao Fila de Sao Miguel, Sarplaninac, Shar Pei, Great Danes, Tibetan Mastiff, Tornjak, Tosa, Uruguayan Cimarron, Black Russian Terrier Gustaaf Van Den Bosch, Belgium
Saint Bernard Dogs, Leonberger, Newfoundland, Pyrenean Mountain Dog, Danish-Swedish Farmdog Ann-Christine Johansson, Sweden
Hovawart, Miniature Pinscher, Miniature Schnauzers, Rottweiler, Schnauzers, Giant Schnauzers Charlotta Mellin, Sweden
Affenpinscher, Dobermann Jetta Tschokkinen, Finland
Bulldog Gunilla Skallman, Sweden

Group 6

Alpenländische Dachsbracke, American Fox Hound, Anglo-Francais de Petite Vénerie, Ariegeois, Bavarian Mountain Scenthound, Basset Artésien Normand, Basset Hound, Beagle, Beagle Harrier, Billy, Bluetick Coonhound, Bosanski Ostrodlaki Gonic Barak, Basset fauve de Bretagne, Briquet Griffon Vendéen, Chien d´Artois, Drever, Dunker Hound, Estonian Hound, English Foxhound, Anglo-Russian Hound, Francais Blanc et Noir, Francais Blanc et Orange, Francais Tricolore, Basset Bleu de Gascogne, Gonczy Polski, Gotland Hound, Grand Anglo-Francais Blanc et Noir, Grand Anglo-Francais Blanc et Orange, Grand Anglo-Francais Tricolore, Grand Basset Griffon Vendéen, Grand Gascon Saintongeois, Grand Griffon Vendéen, Griffon Bleu de Gascogne, Griffon Fauve de Bretagne, Griffon Nivernais, Halden Hound, Hamilton Hound, Hanoverian Scenthound, Harrier, Hygen Hound, Grand Bleu de Gascogne, Austrian black and tan Hound, Coarse-haired Istrian Hound, Coarse-haired Italian Hound , Kopo, Hellenic Hound, Short-haired Istrian Hound, Short-haired Italian Hound, Montenegrin Mountain Hound, Black and Tan Coon Hound, Petit Basset Griffon Vendéen, Petit Bleu de Gascogne, Petit Gascon Saintongeois, Small Swiss Hound, Small Bernese Hound, Small Swiss Hounds, Small Jura Hound, Small Swiss Hounds Small Lucerne Hound, Small Swiss Hounds, Small Schwyz Hound, Plott, Poitevin, Porcelaine, Posavski Gonic, Polish Hound, Spanish Hound, German Hound, Otterhound, Schiller Hound, Serbian Tricolour Hound, Slovakian Hound, Småland Hound, Serbian Hound, Steirische Rauhhaarbracke, Swiss Hound, Bernese Hound, Swiss Hound, Jura Hound, Swiss Hound, Lucerne Hound, Swiss Hound, Schwyz Hound, Tiroler Bracke, Treeing Walker Coonhound, Russian Hound, Westfälische Dachsbracke, Blood Hound Maret Kärdi, Estonia
Dalmatian, Rhodesian Ridgeback Ann-Christine Johansson, Sweden
Finnish Hound Jetta Tschokkinen, Finland

Group 7

English Setter, Gordon Setter, Irish Red Setter, Irish Red and White Setter Ann-Christine Johansson, Sweden
Braque d'Auvergne, Braque du Bourbonnais, Braque de l´Ariege, Braque Saint-Germain, Brittany, Burgos Pointing Dog, Deutsch Stichelhaar, Partridge Dog, Large Münsterländer, Bracco Italiano, Wire-haired German Pointer, Slovakian Wire-haired Pointing Dog, Hungarian Vizsla Wire-haired, French Wire-haired Korthals Pointing Dog, Short-haired German Pointer, Hungarian Vizsla Short-haired, Picardy Spaniel, Small Münsterländer, Long-haired German Pointer, English Pointer, Spaniel de Pont-Audemer, Portuguese Pointing Dog, Braque Francais(Gascogne), Braque Francais(Pyrenees), French Spaniel, Saint-Usuge Spaniel, Blue Picardy Spaniel, Spinone Italiano, Stabyhoun, Cesky Fousek, Old Danish Pointer, Weimaraner Short-haired, Weimaraner Long-haired, Pudelpointer Maret Kärdi, Estonia

Group 8

American Water Spaniel, Barbet, Chesapeake Bay Retriever, Clumber Spaniel, English Springer Spaniel, Field Spaniel, Frisian Water Dog, Irish Water Spaniel, Curly Coated Retriever, Nederlandse Kooikerhondje, Labrador Retriever, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Sussex Spaniel, Welsh Springer Spaniel, German Spaniel Kirsi Nieminen, Finland
American Cocker Spaniel, Cocker Spaniel, Golden Retriever, Flat Coated Retriever Jetta Tschokkinen, Finland
Spanish Waterdog, Lagotto Romagnolo, Portuguese Water Dog Gunilla Skallman, Sweden

Group 9

Cavalier King Charles Spaniel, Griffon Belge, Griffon Bruxellois, Japanese Chin, Pekingese, King Charles Spaniel, Lhasa Apso, Little Lion Dog, Papillon, Petit Brabancon, Phalène, Shih Tzu Ineke Zwaartman-Pinster, Netherlands
Bolognese, Coton de Tuléar, Bichon Havanais, Chinese Crested Dog, Kromfohrländer, Maltese, Pražský Krysarík , Tibetan Spaniel, Tibetan Terrier Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Chihuahua Smooth-haired, Chihuahua Long-haired, Russkaja Tsvetnaja Bolonka , Russian Toy Short-haired, Russian Toy Long-haired Gunilla Skallman, Sweden
Boston Terrier Gustaaf Van Den Bosch, Belgium
Bichon Frisé Jetta Tschokkinen, Finland
Pug, French Bulldog, Standard Poodle(grey, apricot and red), Standard Poodle(black, brown and white), Medium Size Poodle(grey, apricot and red), Medium Size Poodle(black, brown and white), Miniature Poodle(grey, apricot and red), Miniature Poodle(black, brown and white), Toy Poodle Maija Mäkinen, Finland


Junior Handler Helin Jaana, Finland

Groupcontests

FCI2 Van Den Bosch Gustaaf, Belgium
FCI5 Zwaartman-Pinster Ineke, Netherlands
FCI6 Tschokkinen Jetta, Finland
FCI7 Kärdi Maret, Estonia
FCI9 Zwaartman-Pinster Ineke, Netherlands
Best veteran Skallman Gunilla, Sweden
Best breeder group Skallman Gunilla, Sweden

Sunday 22.7.

FCI1, FCI3, FCI4, FCI5, FCI10


Group 1

Bouvier des Ardennes, Australian Kelpie, Border Collie, Bouvier des Flandres, Shetland Sheepdog Jetta Tschokkinen, Finland
Belgiumn Shepherd Dogs Gunilla Skallman, Sweden
Australian Stumpy Tail Cattle Dog, Australian Cattle Dog, Australian Shepherd, Beauceron, Bergamasco, Briard, Ceskoslovensky Vlcak, South-Russian Ovtcharka, Dutch Shepherd Dog, Rough-Haired, Dutch Shepherd Dog, Short-haired, Dutch Shepherd Dog, Long-haired, East-European Shepherd, Romanian Carpathian Shepherd Dog, Catalan Sheepdog, Komondor, Croatian Sheepdog, Kuvasz, Lancashire Heeler, Short-haired Pyrenean Sheepdog , Majorca Shepherd Dog, Maremma and Abruzzese Sheepdog, Mudi, Tatra Shepherd Dog, Bearded Collie, Berger Picard, Miniature American Shepherd, Long-haired Pyrenean Sheepdog, Polish Lowland Sheepdog, Puli, Pumi, Romanian Mioritic Shepherd Dog, Saarloos Wolfdog, German Shepherd Dog, German Shepherd Dog, long and harsh outer coat, Schapendoes, Schipperke, Portuguese Sheepdog, Slovakian Chuvach, Chodsky Pes, White Swiss Shepherd Dog, Old English Sheepdog Maret Kärdi, Estonia
Collie Rough, Collie Smooth, Welsh Corgi Cardigan, Welsh Corgi Pembroke Ann-Christine Johansson, Sweden

Group 3

Airedale Terrier, ratonero bodeguero andaluz, Australian Terrier, Border Terrier, Brazilian Terrier, Bull Terrier, Dandie Dinmont Terrier, Irish Glen Of Imaal Terrier, Irish Terrier, Kerry Blue Terrier, Miniature Bull Terrier, Australian Silky Terrier, Scottish Terrier, Skye Terrier, Welsh Terrier, Irish Soft Coated Wheaten Terrier, Yorkshire Terrier Charlotta Mellin, Sweden
American Toy Fox Terrier, Cairn Terrier, Cesky Terrier, Japanese Terrier, Lakeland Terrier, Norfolk Terrier, Norwich Terrier, Sealyham Terrier, Tenterfield Terrier, West Highland White Terrier Kirsi Nieminen, Finland
American Hairless Terrier, Rat Terrier, Bedlington Terrier, English Toy Terrier, Fox Terriers, German Hunting Terrier Jetta Tschokkinen, Finland
Jack Russell Terrier, Manchester Terrier, Parson Russell Terrier Maija Mäkinen, Finland
American Staffordshire Terrier, Staffordshire Bull Terrier Gunilla Skallman, Sweden

Group 4

Dachshunds, Rabbit Dachshunds, Miniature Dachshunds Gustaaf Van Den Bosch, Belgium

Group 5

Akita, American Akita, Basenji, Eurasier, Grossspitz (Giant Spitz), Wolfsspitz (Keeshond), Kleinspitz (Miniature Spitz), Mittelspitz (Medium size Spitz), Zwergspitz (Pomeranian) Ineke Zwaartman-Pinster, Netherlands
Alaskan Malamute, Chow Chow, Cirneco dell'Etna, Pharaoh Hound, Iceland Sheepdog, Japanese Spitz, Swedish Vallhund, Portuguese Podengos Gunilla Skallman, Sweden
American Eskimo Dog, Norwegian Buhund, Danish Spitz, Greenland Dog, Norwegian Elkhounds, Hokkaido, Hälleforshund, Ibizan Hounds, East-Siberian Laika, Swedish Elkhound, Canaan Dog, Kai, Podenco Canario, Karelian Bear Dog, Kishu, Korea Jindo Dog, Lapponian Herder, Norwegian Lundehund, West-Siberian Laika, Mexican Hairless Dogs,Peruvian Hairless Dogs, Norrbottenspitz, Swedish Lapphund, Samoyed, Shikoku, Siberian Husky, Finnish Lapphund, Finnish Spitz, Taiwan Dog, Thai Ridgeback,Thai Bangkaew Dog, Swedish White Elkhound, Russian-European Laika, Volpino Italiano Silja Jokinen, Finland
Shiba Charlotta Mellin, Sweden

Group 10

Azawakh, Greyhound, Spanish Greyhound, Polish Greyhound, Sloughi, Whippet Jetta Tschokkinen, Finland
Irish Wolfhound, Italian Greyhound, Saluki, Deerhound, Hungarian Greyhound, Borzoi Maija Mäkinen, Finland
Afghan Hound Gustaaf Van Den Bosch, Belgium


Junior Handler Nieminen Kirsi, Finland

Groupcontests

FCI1 Johansson Ann-Christine, Sweden
FCI3 Mellin Charlotta, Sweden
FCI4 Van Den Bosch Gustaaf, Belgium
FCI8 Nieminen Kirsi, Finland
FCI10 Mäkinen Maija, Finland
Best veteran Johansson Ann-Christine, Sweden
Best breeder group Tschokkinen Jetta, Finland
Best in Show Kärdi Maret, Estonia

Tiedustelut


Ilmoittautumista koskevat:

if.knilwohs@ofni ,knilwohS

ark. 11-17
puh. +358 (0)9 887 30320

Myyntipaikat:

Eija Metsäranta
puh +358 (0)400 444 526

moc.liamg@atnarastem.s.ajie

Kehätoimitsijat:

Emmi Savolainen
puh +358 (0)40 745 1235

moc.liamg@imme.sialovas

Muut tiedustelut:

Information på svenska / Information also in English

Kaj Lindstedt
puh. +358 (0)40 558 6658

if.teni.arbur@tdetsdnil.jak

Tina Ehnström-Backas
puh. +358 (0)44 541 4401

moc.liamg@mortsnhe.anit

Aikataulut


AIKATAULUT JULKAISTAAN NOIN KAKSI VIIKKOA ENNEN NÄYTTELYÄ.

Tulokset


Näyttelyssä toteutetaan ajantasainen tulospalvelu ROP-koirien osalta. Tulokset kirjataan nettiin sitä mukaa, kun ne tulevat kehästä.

Siirry tulosseurantaan